Cvičení

16. ledna 2008 v 22:07 | pajka a janča |  ♥beauty♥

Pojistěte si ladné křivky

Tajemství krásných a pevných stehen, hýždí a břicha rozluštěno! Stačí, když vezmete své problémové partie dvoustranným útokem.
Zamyslete se, kterou část těla toužíte zmenšit, zpevnit nebo alespoň posílit. Břicho? Zadek? Stehna? Pokud souhlasně přikyvujete hlavou na všechny tři kritické oblasti své tělesné schránky, máme pro vás řešení. Cviky, které se neomezují jen na zběžné posílení postižené partie, ale udeří hned ze dvou směrů a stran. Díky tomu neunikne zkáze ani gram tuku a vaše tvary předčí krásou i kolekci diamantových náhrdelníků. Vyhraďte si čas třikrát týdně a do měsíce si z radosti nad vlastními oblinami pořídíte zrcadla i na záchod.

Zaměřeno na: břicho
Protažená kočka
Lehněte si na velký míč, dívejte se dolů a dlaně položte na zem. Ručkujte dopředu, dokud na míči nespočinou vaše holeně (a). S výdechem zatněte břišní svaly a kolena přitáhněte k hrudi (b). S nádechem se velmi pomalu vracejte do výchozí polohy. Patnáct vteřin odpočívejte a znovu zopakujte pětkrát až desetkrát. Tento cvik vám dokonale vyhladí střední část břicha díky současnému posilování bederní páteře, na kterou jsou břišní svaly připevněné.
1


Bochánková zákruta
Rozkročte se na šířku ramen a kolena lehce pokrčte. Vezměte jedenapůlkilový až tříkilový medicinbal nebo stejně těžké činky a zvedněte je oběma rukama nad levé rameno. Pravý loket by vám neměl zakrývat bradu (a). S výdechem pevně zatněte břišní svaly a přetočte tělo na pravou stranu. Zároveň pomalým pohybem přemístěte míč nebo činky do oblasti nad pravým kolenem (b). S nádechem se vraťte do výchozí pozice. Na každou stranu cvičte desetkrát až dvacetkrát. Točivý pohyb zapojuje všechny šikmé břišní svaly, kterým při běžných sklapovačkách nevěnujete žádnou pozornost. Zároveň si tímhle cvikem neničíte záda, naopak dobře protáhnete všechny obratle.
3

Zaměřeno na: hýždě
Královské předklony

Stůjte ve stoji spatném a kolena lehce pokrčte. Uchopte tříkilové až pětikilové činky a dlaň směřujte ke stehnům. Stáhněte lopatky a prohněte bedra tak, aby zadek trčel ven (a). Zhluboka se nadechněte a dívejte se dopředu. Pomalu se ohýbejte v kyčlích. Činkami miřte ke kotníkům. Zastavte se v okamžiku, kdy ucítíte pnutí v kolenních šlachách (b). S výdechem se vracejte do výchozí polohy. Celkem si naordinujte dvě řady po dvanácti opakováních. Posilování proti směru zemské přitažlivosti pomáhá vytáhnout a zpevnit horní část hýždí, která bývá nejčastějším zásobníkem nespáleného tuku.
4

Zeštíhlovací zákopy
Postavte se do stoje spojného, nohy mírně pokrčte v kolenou a pažemi se zapřete o opěradlo nějaké stabilní židle. Zároveň se lehce nakloňte dopředu, abyste se vyhnula prohnutí bederní páteře a nezatěžovala záda. Veškerou váhu přeneste na pravou nohu (a). Zatněte půlky a pomalu zanožujte levou nohu. Snažte se ji udržet v úhlu pětačtyřicet stupňů od pravé nohy a s chodidlem namířeným k zemi. V žádném případě neprohýbejte bedra (b)! Chvíli vydržte a pak se vracejte do výchozí polohy. Po dvanácti opakováních vyměňte nohy.
Celou sadu ještě jednou zopakujte.
5

Zaměřeno na: stehna
Magický zvedák
Lehněte si na pravý bok a tělo srovnejte do přímky. Hlavu si podepřete pravým loktem a levou paži nechte spočívat na levém boku. Pokrčte pravé koleno a celé tělo lehce vychylte dopředu (a). S výdechem zvedněte levou nohu zhruba půl metru nad zem. Levou rukou tlačte nohu zpět (b). Abyste dokonale zacílila na vnitřní oblast stehen, vytočte špičku chodidla směrem k zemi. S nádechem vraťte nohu do výchozí pozice. Opakujte dvanáctkrát, pak vyměňte strany. Zacvičte dvě řady.
6

"Posilování proti směru zemské přitažlivosti posiluje horní část hýždí - zásobárnu nespáleného tuku."

Vnitřní přetlak
Sedněte si na kraj židle. Nohy držte od sebe na šířku lokte. Ruce položte do oblasti vnitřních stehen nad kolena (a). S výdechem tlačte kolena k sobě, ale rukama jim v tom braňte protichůdnou silou. Čím větší sílu použijete, tím účinněji danou oblast posílíte (b). V okamžiku, kdy už se kolena téměř dotknou, se uvolněte a vraťte do výchozí pozice. Cvičte dvakrát po dvanácti opakováních.
7

Shoďte ještě víc!
Předchozí cviky vám postavu vykreslí, ale teď ještě poctivě zhubnete!

Start: Rozehřátí poklusem
Lehkým během po rovině vyburcujete tělo a prohřejete všechny svaly. Čerstvý vzduch navíc aktivuje váš mozek a rozproudí unavenou krev. Proto před začátkem posilování zamiřte do nejbližšího parku a pár minut klusejte kolem záhonů. Cestou domů nezpomalujte tempo! Nerada běháte? Postačí indiánská chůze.

Vrchol: Vyskákejte si sexy obliny
Skákáním přes švihadlo nastavíte spalování na nejvyšší obrátky. Abyste ale dosáhla optimálního účinku, musíte skákat alespoň dvacet minut bez přerušení. Pro větší výdrž měňte styly přeskoků. Cvičební špagát zařaďte do přestávky mezi jednotlivými cvičebními řadami.

Cíl: Začněte šlapat jako o život
Jakmile dokončíte cvičení, nasedněte na kolo a na dvacet minut nespouštějte nohy z pedálů. Snažte se o ďábelské nasazení, aby se posílené svaly pořádně zahřály a nezkracovaly se. Nahradíte tím hodinu na masérském stole. Až projedete cílovou páskou, ještě se vrhněte na pětiminutovou volnou chůzi. Zklidníte tepovou frekvenci, aniž dáte svému tělu přímý příkaz ke konci spalování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama