Londýnská velryba zemřela: Dvě hodiny od svobody!

26. srpna 2007 v 14:22 | pajka a janča

Londýnská velryba zemřela: Dvě hodiny od svobody!

Velryba záchrannou akci nepřežila, zemřela vyčerpáním a stresem.
Velryba záchrannou akci nepřežila, zemřela vyčerpáním a stresem.
Pondělí 23.1. 2006, 14:00
Šestimetrový vorvaňovec nepřežil záchrannou akci britských odborníků. Zemřel na vyčerpání a stres. Mrtvé tělo budou zkoumat odborníci. Celá akce vyšla na 100 tisíc liber (4,2 milionu korun).
"Snažili jsme se dělat všechno pro to, abychom velrybu zachránili. Bohužel se nám to nepodařilo. Je nám to líto. Víme, že lidé v Británii i na světě nám fandili," řekl britský záchranář Tony Woodley. Mladý samec vorvaňovce anarnaka zemřel v sobotu v sedm hodin londýnského času.
Poprvé ho spatřili obyvatelé Londýna v pátek. Plaval v řece Temži v centru města.
Britští záchranáři řešili, jak dostat velrybu z řeky na širé moře. Rozhodli se, že několik tun vážícího kytovce vytáhnou pomocí jeřábů na speciální záchranný člun. Celé akci přihlíželo asi 3000 tleskajících lidí. Během cesty na moře se stav velryby výrazně zhoršil. Nakonec podlehla vyčerpání a stresu a zemřela.

Sebevražda

Záchrannou akci, která vyšla na 100 000 liber (4,2 milionu korun), přenášela britská televize a sledovalo ji 23 milionů lidí.
Důvody, proč se velryba ocitla v centru Londýna, zkoumají britští odborníci. Není jim jasné, proč se samotné zvíře vydalo do mělkých londýnských vod. "Dokáže se potopit až do hloubky 3000 metrů a pod vodou může zůstat i hodinu," říká Peter Evans z nadace Sea Watch. Odborníci budou mrtvé tělo pitvat. Kytovec byl buď dezorientovaný, nebo nemocný. V tom případě se velryby úmyslně dostanou na mělčinu a spáchají tak sebevraždu. (tk)
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.super.all.sponsor','',''); /* ]]> */ /* <![CDATA[ */ im.position('seznam.super.partner','',''); /* ]]> */ //<![CDATA[ im.position('seznam.super.prclanek1',''); //]]!> //<![CDATA[ im.position('seznam.super.prclanek2',''); //]]!> //<![CDATA[ im.position('seznam.super.prclanek3',''); //]]!> //<![CDATA[ im.position('seznam.super.prclanek4',''); //]]!> /* <![CDATA[ */ im.position('seznam.super.komercni-sdeleni',''); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama